• ZABIEG USUWANIA ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

    Kwas

    Zabieg wypełniania kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości.

    Kwas hialuronowy (HA – hialuronic acid) to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie. W zdecydowanie największej ilości występuje w naszej skórze. Wraz z upływem czasu, kwasu hialuronowego w naszym ciele ubywa, dlatego medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany stosowany jest w celu nawilżenia skóry.

    Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz. Efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy. Kwas hialuronowy podaje się najczęściej na okolice twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.